Prima victorie pe 2013, in fata unui adversar de calibru!

Steaua a reusit prima victorie a stagiului de pregatire din Spania, reusind sa treaca cu scorul de 2-0 de ucrainenii de la Dynamo Kiev.
Duminica 20 Ian 2013 23:25Prima victorie pe 2013, in fata unui adversar de calibru!
Primul gol a fost inscris de catre golgeterul Raul Rusescu, acesta „executandu-l” cu un sut superb cu stangul, la vinclu, pe Shovkovskiy, in minutul 33. Dupa alte 33 de minute de joc, a intrat in lumina reflectoarelor Cristi Tanase, care a profitat de assist-ul excelent, din aut, al lui Latovlevici si, ramas singur cu Koval, a inscris golul victoriei. De remarcat faptul ca Valentin Cojocaru a fost folosit pentru prima data ca titular, portarul de 17 ani avand o evolutie demna de apreciat in cele 61 de minute in care s-a aflat pe teren.

Pentru ros-albastri urmeaza ultimul meci amical din Marbella, cu Ferencvarosi TC, programat pe 23 ianuarie, la ora 19:30 (20:30 ora Romaniei). Acesta se va desfasura tot pe Estadio Municipal de Marbella si va fi transmis in direct de catre Look TV.

Antrenorul Laurentiu Reghecampf a folosit impotriva celor de la Dynamo Kiev urmatoarea formula de echipa: Valentin Cojocaru (Razvan Stanca 61) – Andrei Prepelita (Mihai Costea 65), Lukasz Szukala (Doru Bratu 72), Florin Gardos, Iasmin Latovlevici (Valeriu Lupu 75) – Alexandru Bourceanu (Cristian Puscas 86), Mihai Pintilii (Lucian Filip 61) – Adrian Popa (Cristi Tanase 46), Raul Rusescu, Alexandru Chipciu (Paul Pirvulescu 75) – Stefan Nikolic (Adi Rocha 46).