Ros-albastrii, pe locul doi la Turneul din Marbella!

Ros-albastrii, pe locul doi la Turneul din Marbella!
Steaua a incheiatferencvarosi-interior primul cantonament de iarna cu o infrangere, scro 1-2, in fata echipei maghiare Ferencvarosi TC.
Joi 24 Ian 2013 01:47
Ros-albastrii au deschis scorul in minutul 17, prin Alexandru Chipciu, care l-a invins pe portarul Jova dupa o cursa de 35 de metri. Somalia a adus egalarea dupa numai opt minute, in timp ce Cukic a stabilit scorul final in minutul 59. Eliminarea lui Nikolic, survenita la cateva minute dupa primirea celui de-al doilea gol, nu le-a oprit elanul ofensiv ros-albastrilor, care nu au mai reusit, insa, sa obtina egalarea, care ar fi echivalat si cu castigarea Turneului „Football Impact”. Elevii lui Laurentiu Reghecampf s-au multumit, astfel, cu trofeul acordat echipei de pe locul secund, intr-un turneu din care au mai facut parte FC Basel si Dynamo Kiev. De remarcat faptul ca pentru ros-albastri a debutat fundasul dreapta Cornel Rapa, care a evoluat in prima repriza, in timp ce Leandro Martins „Tatu”, intrat in partea a doua, a evoluat pentru prima data in echipa noastra dupa accidentarea suferita in sezonul trecut, pe finalul derby-ului cu Dinamo, castigat de Steaua cu 3-2. La finalul acestui cantonament, Steaua a inregistrat o victorie (2-0 cu Dynamo Kiev), un rezultat de egalitate (1-1 cu FC Basel) si doua infrangeri, la acelasi scor, 1-2, in fata celor de la Celtic Glasgow si Ferencvarosi TC, echipa la care este legitimat si fostul stelist Andrei Ionescu.

FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE PUBLIC TUTUROR SUPORTERILOR PREZENTI LA MECIURILE DIN MARBELLA, CARE AU CREAT O ATMOSFERA FOARTE FRUMOASA SI I-AU PRIMIT CU FOARTE MULTA CALDURA PE JUCATORII NOSTRI!

In alta ordine de idei, stelistii vor efectua joi dimineata, incepand cu ora 11:00, ultimul antrenament din Spania, la Marbella Football Center (La Quinta), urmand ca, spre seara, sa decoleze spre Bucuresti, unde vor ramane timp de doua zile. Duminica, Laurentiu Reghecampf si elevii sai vor pleca spre Antalya, unde este programat cel de-al doilea cantonament de iarna.

Mai jos puteti vedea formula de echipa abordata de Steaua pentru partida cu Ferencvarosi: Razvan Stanca (Valentin Cojocaru 46) – Cornel Rapa (Andrei Prepelita 46), Lukasz Szukala, Vlad Chiriches (Florin Gardos, 46), Iasmin Latovlevici (Paul Pirvulescu 46) – Alexandru Bourceanu (Adi Rocha 87), Mihai Pintilii – Adrian Popa (Stefan Nikolic 46), Cristian Tanase, Alexandru Chipciu – Raul Rusescu (Mihai Costea 71).